субота, 12 листопада 2016 р.

урок з інформатики для 2 класу

ТЕМА. ВИКОНАВЦІ АЛГОРИТМІВ 
Дата 03/02-2016р.
Мета:
навчальна: формувати ключові та предметні компетентності: сформувати поняття виконавець алгоритму, вміння складати алгоритми, вміння розв’язувати задачі з повсякденного життя учнів, застосовуючи алгоритмічний підхід;
розвивальна: розвивати алгоритмічне мислення, мовлення, увагу;
виховна: виховувати інтерес до вивчення інформатики, культуру поведінки в комп’ютерному класі.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання: підручники, зошити, мультимедійна презентація, мультимедійний проектор, комп’ютер, наочний матеріал.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
Доброго дня! Мовим за звичаєм.
Доброго дня! Всім ми зичимо.
Щастя й здоров'я Вам кожної днини,
Миру і злагоди Вашій родині.
¾                  Сьогодні на уроці ми будемо працювати за девізом (слайд 2):
Не просто слухаю, а чую.
Не просто дивлюся, а бачу,
Відповідаю та міркую.
На уроці плідно я працюю!
¾               Діти, а що ви чекаєте від уроку? (Відповіді дітей )  
¾               Я сподіваюся, що ваші очікування здійсняться, якщо ви будете уважними, зосередженими на уроці, а ваші відповіді – поміркованими.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Виправте помилку в алгоритмі. (Слайд 3)
1. Візьми котушку ниток.
2. Відріж нитку потрібної довжини.
3. Приклади ґудзик.
4. Затягни нитку в голку.
5. Відріж нитку.
6. Візьми одяг.
7. Візьми голку.
8. Приший ґудзик.
9. Зроби вузол.
10. Зав’яжи вузол на кінці нитки.
2. Розгадай кросворд (Слайд 4)
1.                  Пристрій, що має більше 100 кнопок. (Клавіатура)              
2.                  Пристрій для виведення звуку. (Колонки)
3.                  Пристрій, що вказує шлях. (Навігатор)
4.                  Пристрій для ігор. (Джойстик)
5.                  Друкуючий пристрій. (Принтер)
6.                  Маленька, сіренька, з хвостиком. (Миша)
7.                  Переносний комп’ютер. (Ноутбук)
8.                  «Очі» комп’ютера. (Монітор)
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Учні разом з учителем пригадують, що таке алгоритм. (Слайд 5)
Запитання до учнів   
1. Що буде, якщо змінити порядок дій у ланцюжку?
2. Чи замислюється людина над порядком дій, коли чистить зуби?
3. Чи складає вона алгоритм дій для того, щоб поснідати?
4. У яких випадках варто складати алгоритми?
Запитання до учнів(А як ви вважаєте)
— Хто або що виконує алгоритм?
Діти самостійно наводять приклади.
Очікувані відповіді: людина, тваринка в цирку. Дітям можна підказати, що пристрої також можуть бути виконавцями, якщо для них скласти алгоритм. Сучасні побутові пристрої також працюють за алгоритмами.
Ось ми і підійшли до теми уроку: «Виконавці алгоритму».
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розповідь учителя(Слайд 6)
— Розглянемо приклад алгоритму — розпорядок дня школяра.
Хто виконавець цього алгоритму?
Щоб скласти алгоритм, потрібно записати дії у певній послідовності.
Складіть алгоритм, за яким потрібно діяти, щоб полити вазони із квітами.
Запитання до учнів:
— Хто є виконавцем цього алгоритму? Спробуйте вдома перевірити, чи правильно ви склали алгоритм: полийте квіти за своїм алгоритмом.
Давайте послухаємо, як можна виконувати одну і ту ж команду виконання алгоритму. (Слайд 7)
- Одного разу зустрілися троє друзів. Один був художником, другий – композитором, третій – письменником. Маленька дівчинка, дочка одного з друзів, попросила “зробити” їй ведмежа. Кожен з них зробив це по-своєму.
Що в них вийшло? Як виконав цю команду художник? Композитор? Письменник? Чим користувався кожен з них?
Вони усі втрьох були  виконавці алгоритму, але виконали команду по-різному. Чому? (Слайд 8.)
А хто і що може бути виконавцем алгоритму? Для підказки я вам роздала картинки. Виконавцем алгоритму може бути людина, тварина чи будь-який технічний пристрій (Слайд 9) Виконавці дуже часто зустрічаються в казках (Слайд 10)
Інформація для запам'ятовування.
Виконавець алгоритмуце той, хто виконує алгоритм. Усі команди алгоритму повинні бути зрозумілі виконавцю. ( Слайд 11)
Комп’ютер також є виконавцем алгоритму, оскільки працює за певним алгоритмом (програмою). Діти вам роздани картинки, назовіть згідно вашої картинки хто ще може бути виконавцем алгоритму. (Діти називають виконавців)
¾                Пригадайте казку та назвіть виконавців алгоритмів у ній.
Згадаймо діалог з мультфільму «Вовка в Тридев’ятому царстві» (уривок з мультфільму). (Слайд 12)
¾                Чому Вовка отримав не той результат, що хотів?
VІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Слайд 13,14)
А ми зовсім не втомились!
Вправо, вліво подивились.
Встали. Спину розігнули.
Руки вгору підтягнули.
Опустили їх на боки
Та надули свої щоки.
Видихнули та присіли,
Підстрибнули і на місце сіли.

VІІ. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
1. Робота з підручником.
§ 20,  сторінка 68 завдання 1, 3 сторінка 69
2. Робота в зошитах. (Слайд 15)
Поділилися на 2 групи 1. Зайчики;   2 група «Лисички»
Зайчики сідають за комп’ютер, а Лисички працюють у зошиті, потім міняємось
¾                Відкрийте зошити намалюйте виконавця алгоритму.
ІХ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК
1.            Повторення правил безпечної поведінки в комп’ютерному класі. (Слайд 14)
2.            Практичне завдання. (Слайд 15)
Робота з комп’ютерною програмою «Інформатика. 1 рік навчання», урок 20 «Кавоварка».
1. Запусти програму Інформатика. 1 рік навчання.
2. Вибери 20 урок.
3. Вибери першу команду для алгоритму приготування солодкого чаю з лівого вікна і перетягни її в праве вікно.
4. Послідовно вибери решту команд
5. Натисни кнопку “Приготувати!
VIIІ. ФІЗКУЛЬТХВИЛИКА
Гімнастика для очей. (Слайд 16)
Х. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ (Слайд 17)
Вправа «Мікрофон».
                 Чи справдилися ваші очікування?
                 Що нового дізналися на уроці?
                 Що цікаво було робити на уроці?
                 Хто може бути виконавцем алгоритму?
                 Наведіть приклади виконавців і алгоритмів для них.
                 Пригадайте, які завдання ми ставили на початку уроку. Чи вдалося нам їх виконати? Про що нове дізналися? Чого нового навчилися? Про що хотіли б дізнатися?
                  
XІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (Слайд 18)
Підручник: с. 66 – 69, прочитати;


Немає коментарів:

Дописати коментар